XXIV Obóz Językowy Słowaka 22 IX – 2 X 2022 Roses

Udział w Obozie Językowym nie jest obowiązkowy. Zgłoszenie ucznia do wyjazdu jest równoznaczne z zaakceptowaniem programu i regulaminu wyjazdu. Cena wyjazdu obejmuje: ubezpieczenie, autokar, zakwaterowanie, wejścia do muzeów, opiekę, nie obejmuje wyżywienia. Wydatki związane z wycieczkami fakultatywnymi nie są wliczone w koszt ogólny. Program wyjazdu oraz koszt wyjazdu mogą ulec zmianie.

Koszt wyjazdu: 2300PLN

Zadatek 1000 PLN należy wpłacić do 7 kwietnia 2022 r.  na konto:

Agencja Turystyczna „Wonderlands” sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 69/1
41-500 Chorzów
NIP: 634-22-91-340
Santander Bank Polska S.A.
Nr konta: 24 1090 2024 0000 0005 3401 9948

Tytuł przelewu: Obóz językowy, imię i nazwisko ucznia (nie rodzica)

Dopłata 1300 PLN do 17 czerwca 2022 r.

Do 17 czerwca 2022 należy dostarczyć do prof. Damiana Straszaka wypełniony i podpisane oświadczenia: Oświadczenie opiekuna / pełnoletniego ucznia.

Brak wpłat oraz niezłożenie oświadczeń w wyznaczonych terminach skutkuje usunięciem z listy uczestników wyjazdu.

Program XXIV Obozu Językowego w Roses (Hiszpania)

22 września – 2 października 2022

Widok na Roses: Kamera 1 , Kamera 2

22 września (czwartek) godz. 19.00 zbiórka i wyjazd z parkingu przy MORiS w Chorzowie – ul. Dąbrowskiego 113; autokar firmy Bomatur .

23 września (piątek) Desenzano del Garda (Włochy); zwiedzanie miasteczka i zajęcia z j. hiszpańskiego; wycieczki fakultatywne do Werony lub Sirmione.

24 września (sobota) rano: przyjazd do Roses, zakwaterowanie w  Rescator Resort  ; czas na rozpakowanie i zrealizowanie pierwszych zadań  (które zostaną przydzielone po przekroczeniu granicy w La Jonquera)

25 września (niedziela) Wyjście w góry, właściwie pagórki. Zdjęcia dostępne na:hiszpanski.slowacki.edu.pl/obozy-jezykowe (warto zabrać odpowiednie obuwie); wyjście w góry nie jest obowiązkowe.
Przedstawienie i omówienie zrealizowanych zadań.

26 września (poniedziałek) rejs statkiem ( Els Blaus De Roses ) do miejscowości Cadaqués. Przejście do Port Lligat i zwiedzanie ogrodów Salvadora Dali. Zwiedzanie i zadania w Cadaqués.

27 września (wtorek) 6.00 wyjazd do Barcelony; Zwiedzanie: Park Guell, Sagrada Familia; przejście pod Casa Mila, Casa Batló, Palau Guell

28 września (środa) wycieczka do Tossa de Mar: zwiedzanie miasta, realizacja zadań, plażowanie.
Wieczorem po powrocie do Roses kolacja Tapas w El Caiman de Roses.

29 września (czwartek) Barcelona: Camp Nou (wycieczka fakultatywna), Las Ramblas, Plaza Catalunya, Font Magic.

30 września (piątek) Rano relacje z wykonanych zadań i podsumowanie wyjazdu; po południu przejazd autokarem do Figueres: zwiedzanie Teatru Muzeum Salvadora Dali.

1 października (sobota, 10.00) rano opuszczamy pokoje; wyjazd do Polski.

2 października (niedziela) w godzinach popołudniowych powrót do Polski

WAŻNE INFORMACJE

1) Dowód osobisty lub paszport oraz Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ ),nie mogą być przechowywane w bagażu, który zostanie umieszczony w luku autokaru. Dokumenty te uczeń musi mieć przy sobie. Karta EKUZ jest obowiązkowa;

2) bagaż, który zostanie umieszczony w luku autokaru, nie może ważyć więcej niż 20 kg; bagaż ten będzie można wyciągnąć z luku dopiero w Hiszpanii, więc wszelkie niezbędne w podróży rzeczy prosimy spakować do bagażu podręcznego;

3) zbiórka i wyjazd (19.00 czwartek 22.09.2022) z parkingu przy Dąbrowskiego 113 w Chorzowie (MORiS)

4) firma przewozowa: Bomatur;

5) uczniowie powinni zabrać ze sobą własne leki,maseczki ochronne, płyny do dezynfekcji rąk, ręczniki i wygodne obuwie;

6) uczestnicy obozu językowego są zobligowani do zabrania słowników hiszpańsko – polskich, polsko – hiszpańskich (co najmniej 1 słownik na pokój) oraz notatników i długopisów do autokaru;

7) uczniowie powinni być przygotowani na różne warunki atmosferyczne;

8) uczniowie będą wchodzili do autokaru pojedynczo po uprzednim sprawdzeniu, czy posiadają wymagane dokumenty (dowód osobisty lub paszport i EKUZ);

9) po zajęciu miejsca w autokarze uczniowie nie opuszczają pojazdu;

10) powrót do Chorzowa: 2 października, niedziela, w godzinach popołudniowych.