XI Akcja Ciacho “Dla Tomka”

6 grudnia br. uczniowie Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Chorzowie przeprowadzą charytatywną Akcję Ciacho. Podobnie jak w poprzednich latach, będą sprzedawać ciasta, gromadząc tym samym fundusze na leczenie chorego dziecka. W tym roku na Waszą pomoc czeka Tomek Długosz.

Całkowity dochód zebrany podczas tegorocznej Akcji Ciacho zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację sześcioletniego Tomka Długosza. U Tomka stwierdzono zespół wad mnogich w postaci: zaburzonej ośrodkowej koordynacji ruchowej, dysmorfii twarzoczaszki, łokciowego ustawienia kończyn górnych, stopy prawej końsko-szpotawej, odpływu wstecznego żołądkowo-przełykowego oraz wiotkość krtani. Zdiagnozowano także kolkę jelitową i przepuklinę pachwinową. W związku z tym Tomek poddawany był licznym operacjom i zabiegom i jest objęty opieką wielospecjalistyczną w poradniach: okulistycznej, ortopedycznej, chirurgicznej, neurologicznej, gastrologicznej, audiologicznej, genetycznej, kardiologicznej, pulmonologicznej, alergologicznej i laryngologicznej. Dzisiaj chłopiec porusza się na wózku inwalidzkim.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży ciast zostaną przekazane na dalsze kosztowne leczenie i rehabilitację Tomka, aby chłopiec mógł funkcjonować na co dzień i aby jego terapia i rehabilitacja przynosiła efekty.

Pamiętaj! Każde kupione przez ciebie ciasto może przybliżyć Tomka do normalnego życia!