Uwaga! Zmiany w systemach oceniania i klasyfikowania dla LO i GD

Od 1 września 2013r. wchodzą w życie zmiany w systemie oceniania i klasyfikowania z języka hiszpańskiego. Zmian dokonano w systemach oceniania zarówno dla Liceum Ogólnokształcącego jak i dla Gimnazjum Dwujęzycznego. Oto kilka nowych zapisów:

Formy oceniane:

1. sprawdziany pisemne zapowiadane z dwutygodniowym wyprzedzeniem (nieobecność nieusprawiedliwiona na sprawdzianie jest równoznaczna z otrzymaniem oceny „niedostateczny”);
  2.  kartkówki z ostatnich trzech lekcji (bez konieczności zapowiadania);
  3. odpowiedzi ustne z trzech ostatnich lekcji (bez zapowiedzi);
  4. zadania domowe;
  5. bardzo duże znaczenie ma aktywność na lekcjach;
  6. referaty;
  7. zadania dodatkowe wykraczające poza podstawę programową.

Uczeń ma prawo do poprawy ocen ze sprawdzianów i kartkówek jednakże nie później niż 2 tygodnie po otrzymaniu informacji o wyniku z danej formy sprawdzenia wiedzy.

W wypadku oceny „niedostateczny” za sprawdzian spowodowanej nieusprawiedliwioną nieobecnością lub próbą korzystania z niedozwolonych pomocy uczniowi nie przysługuje prawo do poprawy.

W przypadku absencji tygodniowej uczeń ma obowiązek w terminie do siedmiu dni przystąpić do sprawdzianu, zaś w przypadku absencji dłuższej niż jeden tydzień na pierwszych zajęciach lekcyjnych ustala termin zaliczenia sprawdzianu.

Po przekroczeniu ustalonego terminu i nieprzystąpieniu do sprawdzianu wystawiana jest ocena niedostateczna.

(…)

Ocenę pozytywną (tj. „dopuszczający” lub wyższą) semestralną lub roczną może otrzymać uczeń, który w semestrze (w przypadku oceny za I semestr) lub w całym roku szkolnym (w przypadku oceny rocznej)  otrzymał co najmniej 51% ocen pozytywnych.

(…)

Ocena roczna wystawiana jest na podstawie średniej wszystkich ocen z obydwóch semestrów.