Obóz językowy w Hiszpanii, 26.09. – 7.10.2013r.

Osoby, które zadeklarowały swój udział w obozie cywilizacyjno – językowym w Hiszpanii, powinny wpłacić pozostałą kwotę, tj. 1200 zł, do piątku 6 września, do organizatora wyjazdu, prof. Damiana Straszaka. Łączny koszt wyjazdu wyniesie 1700 zł. Wzrost zapowiadanej kwoty związany jest ze zmianami w cenach biletów wstępu do muzeów oraz z wyższym kosztem zakwaterowania. W/w suma obejmuje transport autokarem (firma Bomatur), ubezpieczenie NW, zakwaterowanie w apartamentach 4-osobowych, bilety wstępów do muzeów, kolację “Tapas”.

Informujemy również o konieczności posiadania przez uczestnika wyjazdu ważnego paszportu lub dowodu osobistego oraz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Taką kartę można wyrobić w lokalnym oddziale NFZ za okazaniem aktualnego druku RMUA oraz złożeniem wniosku (wnioski do pobrania na stronach internetowych NFZ). W/w dokumenty uczniowie powinni spakować do bagażu podręcznego. Dokumenty te będą sprawdzane przez wychowawców przy wejściu do autokaru.

Uczniowie uczestniczący w XIII obozie cywilizacyjno – językowym w Hiszpanii są zobowiązani do oddania w terminie do 6 września br. poniższych wypełnionych dokumentów:
Oświadczenie rodziców
(Jeżeli uczeń nie posiada paszportu, w miejscu “numer paszportu” należy wpisać serię i numer dowodu osobistego; oświadczenie zobowiązany jest podpisać rodzic/ prawny opiekun oraz uczeń)

Regulamin wyjazdu

Oświadczenia rodziców i regulaminy wyjazdów dostarczą do organizatora obozu językowego przedstawiciele klas najpóźniej do 6 września 2013r.

Spotkanie z rodzicami w sprawie wyjazdu odbędzie się w dniu zebrań rodziców z Panem dyrektorem i wychowawcami klas. Więcej szczegółów podamy w późniejszym terminie.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii oraz do zapoznania się z programem wyjazdu:

Program XIII Obozu Cywilizacyjno – Językowego  w Hiszpanii

26 września – 7 października 2013

26.09. (czwartek)  wyjazd z Chorzowa z parkingu przy ulicy Dąbrowskiego pod halą MORiS, dokładana godzina zostanie podana we wrześniu.

27.09. (piątek) Nicea (Francja), zwiedzanie miasteczka do godzin wieczornych, prezentacje uczniów grupy francuskiej.

28.09.  (sobota) w godzinach rannych przyjazd do Roses (czas na rozpakowanie i odrobienie pierwszych zadań, które zostaną przydzielone po przekroczeniu granicy w La Jonquera);

28.09. 17.00 „dachowanie”czyli spotkanie na tarasie – wyznaczeni uczniowie zdadzą relację z funkcjonowania: Font Magic, statku do Cadaqués, kościoła i supermarketów.

29.09. (niedziela) W godzinach porannych wyjście w góry, właściwie pagórki. Zdjęcia dostępne w zakładce “Galeria”  (warto zabrać odpowiednie obuwie); wyjście w góry nie jest obowiązkowe.

29.09. Po południu (dokładna godzina zostanie podana na miejscu) uczniowie opisują miejsca, które mieli znaleźć (obowiązkowa fotografia grupy na tle szukanego obiektu). Opis drogi do obiektu, cech architektonicznych, ewentualnie krótka historia.

30.09. (poniedziałek) rejs statkiem po wybrzeżu Costa Brava do miejscowości Cadaqués.

01.10.(wtorek) około 7.00 wyjazd do Barcelony; Zwiedzanie:  Park Guell, Sagrada Familia, La Pedrera. Powrót w godzinach nocnych.

02.10. (środa, około 17.00)  kolacja Tapas

03.10. (czwartek) około 15.00 wyjazd do Figueres – Museo Dalí

04.10. (piątek) około 7.00 wyjazd do Barcelony: Camp Nou, Las Ramblas, Fnac, Corte Inglés, Plaza Catalunya, Font Magic (jeżeli będzie działać). Powrót w godzinach nocnych.

05.10. (sobota) zdajemy pokoje, wieczorem wyjazd.

06.10. (niedziela) Strasburg: zwiedzanie miasta i rejs barką, prezentacje uczniów grupy francuskiej. Wieczorem wyjazd do Polski.

07.10. (poniedziałek) w godzinach popołudniowych jesteśmy w Polsce.

ALBUM1 album3 album2